Zuby moudrosti - časté dotazy

Opravdu musím na osmičky ?

Proč mají zuby moudrosti v puse málo místa?

Z důvodu evoluce a změny potravy ( jíme měkkou stravu z “průmyslového” zemědělství s nízkým obsahem vitamínů a minerálů ) naše čelisti, horní a dolní, nemají schopnost natolik vyrůst, aby zajistily zubům moudrosti dostatek prostoru. Protože pro jejich správný růst tedy není dostatek místa, mají zuby moudrosti (naše “osmičky") sklon se prořezávat pod určitým úhlem nebo se úplně nevynoří, což způsobuje problémy nejen okolním zubům, ale i vašemu celkovému zdraví.

Třetí stoličky čili zuby moudrosti běžně poškozují vedlejší zuby, nazývané druhé stoličky. Tím, jak vyrůstají různě skloněné či napůl prořezané, usazuje se ve skulinkách mezi nimi plak s miliony bakterií, tyto skulinky jsou prakticky nevyčistitelné. Z tradiční čínské medicíny víme, že zuby moudrosti leží na hlavních energetických drahách, které propojují, vedle jiného, i důležité životní orgány, srdce a nervový systém, také ledviny a tenké střevo. Práce a výzkumy Dr. Reinholda Volla ( zakladatele techniky EAV ) a jeho následovatelů ukazuje přímou spojitost zubů moudrosti se srdečními problémy po 5. dekádě života. 

V knize publikované  v roce 2017 kardiologem doktorem Thomasem Levym Hidden Epidemic: Silent Oral Infections Cause Most Heart Attacks and Breast Cancers ( Skrytá epidemie: Tiché ústní infekce způsobují většinu infarktů a rakovin prsu ) se můžete dozvědět více.

My, v DUO SMILE  proto doporučujeme odstranit zuby moudrosti dříve, než se stanou problémovými, a tím se vyhnout komplikacím.

DUO SMILE tip:  k doplnění vitaminu K2, který je klíčový v rozvoji čelistí, zdravém vývoji kostí v období růstu, doporučujeme jíst fermentované potraviny, sýry, vnitřnosti. To samotné bohužel nestačí, protože přísun K2 do našeho těla je i přes toto sporadický, doporučujeme přidat doplněk stravy SKELETIN, který kromě skupiny vitaminu K obsahuje i další vitaminy a minerály, které jsou zásadní, aby se vitamin K v těle uplatnil. Vápník, hořčík, vitamin D3, mangan a další.

 

Jak zubní návštěva kvůli osmičkám probíhá, jak dlouho trvá ?

Co čekat během samotného zákroku a jak se na něj připravit?

Vytažení zubů moudrosti je ambulantní zákrok, což znamená, že domů půjdete po ošetření. Provádí se v lokální anestesii, tzn. během zákroku jste vzhůru a budete cítit určitý tlak, ale žádnou bolest. Lokální anestezie se podává injekcí do blízkosti odstraňovaného zubu. 

V průběhu ošetření se můžete “zachumlat” do deky a doporučujeme využít naše " relaxační sluchátka", která Vám svými léčivými  frekvenci nejenže navodí stav, kdy regenerace Vašeho těla funguje nejlépe, ale i jejich příjemná klidná hudba "odcloní" zvuky ordinace a navodí stav relaxace.

Na osmičky objednáváme vzhledem ke komplexnosti půl hodinovou až hodinovou návštěvu, ale neznamená to, že celý čas je na zákrok! V DUO SMILE věříme, že zubní chirurgie patří do rukou lékařů se specializací, kteří dělají tuto práci denodenně, nic je "nepřekvapí", zákrok i hojení jsou tudíž rychlejší, jistější a efektivnější. V DUO SMILE toto zajišťuje MDDr. Jakub Bojko, který je odborníkem svého oboru, věnuje se čistě chirurgii v zubním lékařství, pracuje mimo privátní praxi i v nemocnici, kde  vykonává komplexní čelistní operace.

Co se týče přípravy na výkon, před výkonem si dejte lehké jídlo a vyčistěte si chrup a mezizubní prostory. Obecně doporučujeme min. 14 dní před a 6-10 týdnů po všech výkonech, ale obvzláště chirurgických- extrakce, zubní implantáty, vše co posílí Váš imunitní systém. ( včetně smíchu a dobré nálady )  Spánek 8 hodin, nízkosacharidovou výživu- omezit cukry, lepek , mléčné produkty, zvýšit přisun vitamínů a minerálů. Doporučujeme SKELETIN a FYTOMINERAL či King Kong, které jsou potřebnými minerály přímo nabité a můžete  si je u nás rovnou pořídit

Osmičky je dobré naplánovat na "klidnou" dobu, tzn. s určitým odstupem od maturit, státnic, svateb, cest do zahraničí apod. S praxe se nám osvědčilo, že "klid" na hojení je velmi důležitý.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po vytažení zubů moudrosti ?

Musím si vzít volno z práce? A jak se rychleji zotavit?

Obvykle přibližně jeden týden. Může se stát, že budete fit už za dva až čtyři dny, ale to platí většinou jen pro jednoduché chirurgické zákroky. 

Vytažení zubů moudrosti je ambulantní zákrok, což znamená, že domů půjdete po ošetření. Po lokální anestezii je doba zotavení nejkratší s porovnaním s jinými metodami znecitlivění a nepotřebujete s sebou doprovod domů. S lokální anestesií není spojené žádné omezení týkajícího se řízení motorového vozidla jako je to u sedací.

Vaše rekonvalescence bude ovlivněna následujícími faktory: 1. Vaší výživou před a po zákroku 2. kvalitou a délkou spánku 3. dostatečným příjmem vitamínů a minerálů 4. dodržováním pooperačních pokynů- tzv. prevence suchého lůžka. Mnoho lidí prodlužuje zotavení o několik týdnů tím, že nedodržují pooperační pokyny - použití brčka na pití, držení hlavy ve vyvýšené poloze i při spánku nebo urputně vyplachují/ kloktají.

Obecně doporučujeme min. 14 dní před a 6-10 týdnů po všech výkonech, ale obvzláště chirurgických- extrakce, zubní implantáty, vše co posílí Váš imunitní systém ( včetně smíchu a dobré nálady ). Spánek 8 hodin, nízkosacharidovou výživu- omezit cukry, lepek , mléčné produkty, zvýšit přísun vitamínů hlavně D, K, C, B-komplex a minerálů- vápníku, hořčíku, manganu, zinku. 

Doporučujeme SKELETIN a FYTOMINERAL, bioinformační doplňky stravy firmy Energy, která využívá k výrobě svých produktů pouze přírodní zdroje a kombinuje poznatky čínské medicíny, fytoterapie, aromaterapie, homeopatie a bionfarmace. Jejich doplňky stravy jsou za nás nadčasové a proto je, nejenže hojně samy využíváme, ale v DUO SMILE jsme Vám zajistily jejich prodej. 


Jak poznám, že je všechno "ok" a kdy to není "ok"?

Jak zabránit suchému lůžku a co to vlastně je?

Mírná bolest, citlivost, otok a mírně zvětšené podčelistní uzliny po zákroku po dobu cca 1 týdne jsou normální, vše popsáno v DUO SMILE pokynech po zákroku, které jste od nás dostali. 

Co ale není "normální" jsou obtíže s polykáním či dýcháním, nadměrné krvácení, jakékoliv brnění či ztráta citlivosti,  vysoká horečka, prudká bolest nejčastěji 2-3 dny po zákroku nezabírající na analgetika, otok  zvětšující se po 2-3 dnech, hnis v místě extrakce či kolem něj - většina jsou příznaky zánětu zubního lůžka. 

Pokud si všimnete následujících příznaků, které mohou naznačovat postoperační komplikaci vyžadující pozornost, kontaktujte nás.

 Prevence suchého lůžka -dodržování pooperačních pokynů. Mnoho lidí prodlužuje zotavení o několik týdnů tím, že nedodržují pooperační pokyny a to - nekouřit, nepít brčkem, jíst měkkou stravu, 1. den nevyplachovat!!!, ledovat , jemné!!! vyplachování solným roztok 2. den po zákroku, při spánku držení hlavy ve vyvýšené poloze (dva polštáře pod hlavu), žádná extrémní fyzická zátěž.

Citlivost druhé stoličky na studené nápoje nebo zmrzlinu. Někdy můžou být zuby před vytrhnutými osmičkami citlivé na studené, části zubu které byly dříve "v blízkosti" osmiček jsou najednou odhalené a potřebují získat do své struktury minerály.  Doporučujeme zubní pastu určenou pro citlivé zuby, efektivní vidíme pasty na bázi remineralizačního hydroxyapatitu, konkrétně japonská GC Tooth Mousse či lotyšská Innova k regeneraci skloviny. Máme pro Vás v DUO SMILE.