Zuby moudrosti - časté dotazy

Opravdu musím na osmičky ?

Proč mají zuby moudrosti v puse málo místa?

Z důvodu evoluce a změny potravy ( jíme měkkou stravu z “průmyslového” zemědělství s nízkým obsahem vitamínů a minerálů ) naše čelisti, horní a dolní, nemají schopnost natolik vyrůst, aby zajistily zubům moudrosti dostatek prostoru. Protože pro jejich správný růst tedy není dostatek místa, mají zuby moudrosti ( naše “osmičky" ) sklon se prořezávat pod určitým úhlem nebo se úplně nevynoří, což způsobuje problémy nejen okolním zubům, ale i vašemu celkovému zdraví.

Třetí stoličky čili zuby moudrosti běžně poškozují vedlejší zuby, nazývané druhé stoličky. Tím, jak vyrůstají různě skloněné či napůl prořezané, usazuje se ve skulinkách mezi nimi plak s miliony bakterií, tyto skulinky jsou prakticky nevyčistitelné. Z tradiční čínské medicíny víme, že zuby moudrosti leží na hlavních energetických drahách, které propojují, vedle jiného, i důležité životní orgány, srdce a nervový systém, také ledviny a tenké střevo. Práce a výzkumy Dr. Reinholda Volla ( zakladatele techniky EAV ) a jeho nasledovatelů ukazuje přímou spojitost zubů moudrosti se srdečními problémy po 5. dekádě života. 

V knize publikované  v roce 2017 kardiologem doktorem Thomasem Levym Hidden Epidemic: Silent Oral Infections Cause Most Heart Attacks and Breast Cancers ( Skrytá epidemie: Tiché ústní infekce způsobují většinu infarktů a rakovin prsu ) se můžete dozvědět více.
 
.A vitamin K2 ???? Energy

My, v DUO SMILE  proto doporučujeme odstranit zuby moudrosti dříve, než se stanou problémovými, a tím se vyhnout komplikacím.

 

Jak zubní návštěva kvůli osmičkám probíhá, jak dlouho trvá ?

Co čekat během samotného zákroku a jak se na něj připravit?

Vytažení zubů moudrosti je ambulantní zákrok, což znamená, že domů půjdete po ošetření. Provádí se v lokální anestesii, tzn. během zákroku jste vzhůru a budete cítit určitý tlak, ale žádnou bolest. Lokální anestezie se podává injekcí do blízkosti odstraňovaného zubu. 

V průběhu ošetření se můžete “zachumlat” do deky a doporučujeme využít naše " relaxační sluchátka", která Vám svými léčivými  frekvenci nejenže navodí stav, kdy regenerace Vašeho těla funguje nejlépe, ale i jejich příjemná klidná hudba "odcloní" zvuky ordinace a navodí stav relaxace.

Na osmičky objednáváme vzhledem ke komplexnosti půl hodinovou až hodinovou návštěvu, ale neznamená to, že celý čas je na zákrok! V DUO SMILE věříme, že zubní chirurgie patří do rukou lékařů se specializací, kteří dělají tuto práci denodenně, nic je "nepřekvapí", zákrok i hojení jsou tudíž rychlejší, jistější a efektivnější. V DUO SMILE toto zajišťuje MDDr. Jakub Bojko, který je odborníkem svého oboru, věnuje se čistě chirurgii v zubním lékařství, pracuje mimo privátní praxi i v nemocnici, kde  vykonává komplexní čelistní operace.

Co se týče přípravy na výkon,  před výkonem si dejte lehké jídlo a vyčistěte si chrup a mezizubní prostory. Obecně doporučujeme min. 14 dní před a 6 týdnů po všech výkonech, ale obvzláště chirurgických- extrakce, zubní implantáty, vše co posílí Váš imunitní systém. ( včetně smíchu a dobré nálady )  Spánek 8 hodin, nízkosacharidovou výživu- omezit cukry, lepek , mléčné produkty, zvýšit přisun vitamínů a minerálů. Doporučujeme tento, který si u nás můžete zakoupit

Osmičky je dobré naplánovat na "klidnou" dobu, tzn. s určitým odstupem od maturit, státnic, svateb, cest do zahraničí apod. S praxe se nám osvědčilo, že "klid" na hojení je velmi důležitý.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po vytažení zubů moudrosti ?

Musim si vzít volno z práce? A jak se rychleji zotavit?

Obvykle přibližně jeden týden. Může se stát, že budete fit už za dva až čtyři dny, ale to platí většinou jen pro jednoduché chirurgické zákroky. 

Vytažení zubů moudrosti je ambulantní zákrok, což znamená, že domů půjdete po ošetření. Po lokální anestezii je doba zotavení nejkratší s porovnaním s jinými metodami znecitlivění a nepotřebujete s sebou doprovod domů. S lokální anestesií není spojené žádné omezení týkajícího se řízení motorového vozidla jako je to u sedací.

Vaše rekonvalescence bude ovlivněna následujícími faktory: 1. Vaší výživou před a po zákroku 2. kvalitou a délkou spánku 3. dostatečným příjmem vitamínů a minerálů 4. dodržováním pooperačních pokynů- tzv. prevence suchého lůžka. Mnoho lidí prodlužuje zotavení o několik týdnů tím, že nedodržují pooperační pokyny - použití brčka na pití, držení hlavy ve vyvýšené poloze i při spánku nebo urputně vyplachují/ kloktají.

Obecně doporučujeme min. 14 dní před a 6 týdnů po všech výkonech, ale obvzláště chirurgických- extrakce, zubní implantáty, vše co posílí Váš imunitní systém. ( včetně smíchu a dobré nálady ) Spánek 8 hodin, nízkosacharidovou výživu- omezit cukry, lepek , mléčné produkty, zvýšit přisun vitamínů a minerálů. Doporučujeme tento, který si u nás můžete zakoupit.


vapnik vitamin d , draslik b3, b12 a b2, wobenzym

hojeni vit C, A , Zn Copper Iron 


Jak poznám, ze je vsechno "ok" a kdy to neni "ok"?

Jak zabranit suchemu luzku a co to vlastne je ?

Mirna bolest, citlivost,otok a mirene zvetsene podcelistnich uzlin  po zakroku po dobu cca 1 tydnu  jsou normalni, vse popsano v DUO SMILE pokynech po zakroku, ktere jste od nas dostali. 

Co ale neni "normalni" je obtize s polykanim ci dychanim, nadmerne krvaceni , jakekoliv brneni ci ztrata citlivosti,  vysoka horecka, prudka bolest nejcasteji 2-3 dny po zakroku nezabirajici na analgetika, otok  zvetsujici se po 2-3 dnech, hnis v miste extrakce nej kolem nej - vetsina jsou priznaky zanetu zubniho luzka. 

Pokud si všimnete následujících příznaků, které mohou naznačovat postoperacni komplikaci vyžadující pozornost, kontakujte nas.

 Prevence suchého lůžka -dodrzovani pooperacnich pokynu -Mnoho lidí prodlužuje zotavení o několik týdnů tím, že nedodržují pooperační pokyny - nekourit, nepit brckem, mekka strava, 1. den nevyplachovat!!!, ledovani , jemne!!!vyplachovani solnym roztok 2. den po zakroku, pri spanku držení hlavy ve vyvýšené poloze ( 2 polstare pod hlavu ), zadna extremni fyzicka zatez.

Citlivost druhé stoličky na studené nápoje nebo zmrzlinu. Nekdy muzou byt zuby pred vytrhnutymi osmickami citlive na studene, casti zubu ktere byly drive "v blizkosti" osmicek jsou najednou odhalene a potrebuji ziskat do sve struktury mineraly.  Doporucujeme zubní pastu určenou pro citlivé zuby, my mame rady pasty na bazi remineralizacniho hydroxyapatitu- GC Tooth Mousse ci Innova - k regeneraci skloviny ... co to je  dopsat ???  HAK vyuzijte slevu DUO SMILE 5%


DAT 3 obrazky  vedle sebe , ordinace...
DAT 3 obrazky vedle sebe , ordinace...