STOP Amalgámu

Proč v DUO SMILE nepoužíváme amalgámové plomby?

V DUO SMILE věříme v používání takových "léků" a prostředků, které jsou pro naše zdraví bezpečné.

Amalgám je toxický (jedovatý)

Co je vlastně amalgámová plomba? Tmavě ( šedě / černě / stříbrně ) vypadající výplň zubu.

Amalgámové plomby obsahují zhruba 50% rtuti spolu se směsicí stříbra, cínu a mědi. Tento druh plomb používali zubaři dlouhé roky jako výplňový materiál. Během let však výzkum ukázal, že rtuť je pro lidské tělo toxická.

V Norsku je amalgám zakázáno používat již od roku 2008. V Česku od července 2018 pro děti mladší 15 let, těhotné a kojící matky. Co my ostatní?!

Vystavení těla rtuti může vést k problémům v mozku, srdci, ledvinách nebo střevech. Některé studie ukazují, používání rtuti v podobě plomb vede k chronické únavě, podrážděnosti, špatné koncentraci, alergiím a bohužel i mnohým dalším příznakům.

Na tomto odkazu se můžete podívat na zkušenosti s odstraněním amalgámových plomb u naší milé pacientky Blanky.

Použití amalgámových plomb může vést k praskání zubů

Pamatujete si na staromódní teploměry? Rtuť se u nich rozpíná a smršťuje v závislosti na teplotě. Takto i rtuť v amalgámových plombách reaguje na teplotu a způsobuje mikro-trhliny, které oslabují váš chrup. Bakterie v ústech tak můžou vesele "cestovat" skrze tyto trhliny a způsobit další problémy pod vaší plombou.

Amalgámové plomby nejsou hezké

Doby, kdy nás někdo v ordinaci žádal o amalgámové plomby, jsou už dávno pryč. Pacienti dnes hledají krásný bílý úsměv. Šedá není nová bílá.

A co na to DUO SMILE?

Z důvodů uvedených výše v DUO SMILE nabízíme k těmto plombám s obsahem rtuti alternativu: kompozitní výplně. Tyto se dokážou navázat přímo na strukturu zubu a tím zacelit trhliny a mikro-praskliny. Na rozdíl od amalgámových plomb, které zuby oslabují, kompozitní výplně mohou tedy zlepšit pevnost zubů (používáme kompozitní výplně bez BPA). *BPA= Bisfenol A- zdraví škodlivá látka

Rtuťové výplně odstraňujeme v naší ordinaci takřka každý den. Používáme kofferdam ( ochranná blána ), který zamezí spolknutí kousků kovu z výplně. V protokolu odstranění amalgámových výplní mimo jiné používáme k výplachům rozpuštěné aktivní uhlí, které "naváže" škodliviny jako houba.

Vaše zdraví nám není lhostejné

V DUO SMILE jsme také zavedli tzv. BMP (Best management Practices). Používáme například separátor amalgámu. Zajímá nás nejen vaše zdraví, ale i "zdraví" životního prostředí.

Pokud by Vás zajímalo, jestli a kolik rtuti a jiných škodlivých látek v těle máte, také informace o minerálním složení vašeho těla, doporučujeme vám "Hair Tissue Mineral Analysis" z vlasů. DUO SMILE vám test rád zprostředkuje.

Report je pouze v angličtině a doporučujeme jej kombinovat s dietním plánem, který vám na základě vašeho složení minerálů v těle navrhne, které živiny vašemu tělu dodat. Věděli jste, že vaše vlasy jsou "okna" do buněk?

Jestli vás výše zmíněný test zaujal, neváhejte se na nás obrátit. Rády pomůžeme.

Rtuť: Jed ve vašich zubech podle Toma McGuira

Rtuť je silný jed a jestliže máte amalgámové plomby, tak se vám tento jed do těla dostává každý den. Doktor Tom McGuire na videu "The Poison in Your Teeth" ukazuje, kolik rtuti se do těla dostane pouhým čištěním amalgámových plomb kartáčkem. Tyto hodnoty značně překračují povolené hodnoty, které se můžou vyskytovat na pracovišti.

Doktor McGuire taktéž popisuje symptomy nákazy rtutí.

Více informací se dozvíte ZDE.