Kvalitní spánek

Poruchy spánku

A jak se jich zbavit

Kvalitní spánek a pravidelný odpočinek je jednou z nejdůležitějších věcí. Od spánku se odvíjí naše nálada, zdraví i psychická pohoda a další. 

Špatně spíte a často se budíte? Netrápí Vás náhodou jedna z následujících věcí? 

Spánková apnoe

Spánková apnoe je porucha spánku charakterizovaná přerušením dýchání během spánku.

Bruxism

Trpíte bolestmi hlavy/ migrénami, bolestmi zad či krční oblasti nebo bolestí čelistí, cítíte se unavení po probuzení? Může to být způsobeno broušením/ zatínáním zubů, zubaři to nazývají bruxismus. Řešení Vašeho problému může být jednoduché - stačí si pořídit průhledný chránič zubů. Neváhejte se zeptat v naší ordinaci.

Chrápání

Klidnější spánek bez zbytečného přerušování může být i Vaše budoucnost. Trápí Vás nebo Vašeho partnera chrápání stejně jako 34 % dospělé populace? Máme pro Vás jednoduché a diskrétní řešení. 

Co způsobuje chrápání?

Nejčastěji je chrápání způsobeno špatným svalovým napětím jazyka a krku. To způsobí, že jazyk malinko "spadne" dozadu v krku, což má za následek omezený tok vzduchu a vibrace měkkých tkání. Chrápání je tedy mechanický proces, který lze mechanicky potlačit. Zde začíná fungovat zubní terapie.

Noste  Anti-Snoring Guard pro klidný výživný spánek.

Skládá se z jedné průhledné dlahy pro horní čelist a jedné pro dolní čelist. Dolní čelist je držena v poloze, která působí proti zúžení dýchacích cest. Je to pohodlný a zároveň účinný chránič. Neváhejte se zeptat v naší ordinaci, rády pomůžeme.

Co o nás řekli naši klienti

Andrea Tkačuková

"Konečně chodím k zubařům ráda! Holky vše vysvětlí tak, že mně donutily používat mezizubní nit a rozumím tomu proč. Taky se mi líbí jejich zaměření na prevenci a na to, jak se dívají na člověka celkově. Nejen na zuby, když řeší nějaký problém. Stále se v oboru vzdělávají a snaží se mít to nejlepší na trhu. Prostředí je nádherné, daly si velmi záležet. Moc jim děkuji, že mám takovou skvělou péči, mám k nim velkou důvěru a vážím si jejich profesionality."

Michal Holub

"DUO SMILE je velice nevšední zubní péče. Především se tam po většinu času vůbec necítíte jako u zubaře... Mají opravdu srdečný přístup ke klientům. Cítíte se u nich skvěle a co je dělá skutečně výjimečnými, je jejich celostní pohled na medicínu s důrazem na prevenci a rychlé uzdravení."

Lucie Pátková

"Nikdy by mě nenapadlo, že se budu do zubařské ordinace těšit. Že mi tam nabídnou kávu a budou si se mnou povídat. Evička a Hanička jsou usměvavé, pozitivní, ohromně přátelské a především jsou to profesionálky, v jejichž křesle se cítím naprosto bezpečně a příjemně. DUO SMILE umí nejenom zajistit zdravý úsměv na celý život, ale také pokaždé vykouzlit úsměv na tvářích svých klientů a vůbec všech, kdo se ocitnou v jejich blízkosti."