Jak na Koronavirus

18.03.2020

Názory epidemiologů, imunologů, lékařů a dalších odborníků v oblasti medicíny se na Covid-19 různí. Pro běžnou populaci je problém se v množství informací správně orientovat a pochopit, kde je vlastně pravda. Z této nejistoty vznikají obavy a strach a od těch je jenom krůček ke stresu a panice. Stres je v medicíně průšvih, protože nezvládnutý stres způsobuje velkou část našich tělesných problémů a nemocí.

Jelikož je nám bližší pozitivní přístup k životu, přikláníme se spíše k verzím, které s touto filozofií korespondují, jsou založeny na pravdivých faktech a nešíří zbytečnou paniku. Takovýto postoj může být dobrou prevencí pro každého z nás. Nepanikařit, zachovávat si klid a duševní pohodu. Snažit se podpořit svůj obranný imunitní systém, který nedovolí, aby virus propukl ve vážnější formě nebo nás dokonce ohrozil na životě.

Specialistka na výživu a zdravotní prevenci PharmDr. Margit Slimáková na téma " Jak žít s viry" říká:

"Původcem nákazy je infikovaný mikroorganismus, ale nemoc vznikne pouze tehdy, pokud přemůže náš vlastní imunitní systém, naruší naši mikrobiální rovnováhu, zjednodušeně když se v našich tělech rychle přemnoží. Pro infekční onemocnění je proto potřebný nejenom pachatel, ale i místo činu - oslabený organismus."

Nejlepší prevencí je proto zdravá strava plná přírodních vitamínů a minerálů. My se několik let stravujeme podle lowcarb diety, ve které se vynechávají cukry. Cukr je totiž prozánětlivý a oslabuje tak naši obranyschopnost. Dále jsme zařadily zinek, vitamín C a Spirulinu, což doporučuje také Anthony William v článku Virus Protection by Medical Medium. Skvělý je pobyt na čerstvém vzduchu, vitamín D ze sluníčka a pravidelný pohyb.

Zdroj: https://dfens-cz.com/pravda-o-ncov-19/

doc. MUDr. Martin Balík, Ph.D. vedoucí lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze říká: / Prostor X - rozhovorový pořad časopisu Reflex/

"Epidemii koronaviru už nezastavíme, Roman Prymula má pravdu, společnost je třeba promořit. Většině lidí nic nehrozí, je to pro ně v podstatě rýma nebo chřipka. Komplikace přichází až s vážnými chronickými nemocemi, ale i tito lidé můžou covid-19 přežít bez větších potíží."

MUDr. Martin Balík mimo jiné také tvrdí, že počty mrtvých jsou zkreslené, protože naprostá většina lidí zemřela na jiné komplikace, a jsou pro to důkazy. Zároveň upozorňuje, že ve statistikách neodpovídají počty uzdravených, kterých je víc.

Náš oblíbený pan doktor a uznávaný kardiochirurg prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. v rozhovoru pro web Reportermagazin.cz uvádí:

"Rizikovým faktorem je například obezita, kouření, cukrovka, plicní onemocnění nebo snížená imunita. Takové lidi bychom měli důkladně ochránit, ale zdravá populace ať se promoří - tím pro ně přestaneme být nebezpeční."

Dále uvádí, že koronavirus je něco jako chřipka a není nutné lidi zbytečně stresovat. Sám si i se svojí rodinou touto nákazou prošel. On se svojí ženou měli sice těžší průběh než třeba jejich vnoučata, která neměla téměř žádné příznaky, i tak ale zvládli vyležet koronavirus doma jako jinou běžnou chřipku.

A do třetice názor imunologa RNDr. Karla Drbala, Ph.D., který se také přiklání k tomu, že by se zdravá populace měla promořit. Zároveň upozorňuje, že horší průběh má nemoc vždy, když je v těle nějaký chronický zánět. Imunolog doporučuje hodně pít a proplachovat nosohltan slanou vodou.

Zdroj Reflex

Doporučení na výplachy slanou vodou slyšíme velice rády, na ty, u nás v DUO SMILE, nedáme dopustit. Zde najdete náš recept s návodem.

Za nás tedy vyplývají jasná doporučení. Nepodceňovat situaci, dodržovat hygienická pravidla, ale nepropadat pesimismu a strachu. Podporovat hlavně přirozenou obranyschopnost a žít zdravým životním stylem. Udržovat si vnitřní klid a harmonii relaxací, meditací, cvičením, procházkami, čerpat energii pobytem v přírodě, s rodinou... Myšlenkami podporovat důvěru v pozitivní běh událostí.