Recept na přírodní ústní vodu

12.11.2019

DUO SMILE se stará nejen o vaše zuby, ale i o zdraví celé ústní dutiny, potažmo celého těla. Vždyť vše je v našich tělech propojené! Proto Vám přinášíme další tip, jak se o dutinu ústní dobře starat a zabránit krvácení dásní.

Ústa jsou vstupní branou do dýchacích cest a trávícího traktu. Ústní dutina je proto velmi důležitá pro celkové zdraví každého z nás. Věděli jste, že onemocnění dásní (krvácení dásní, otok, citlivost a zarudnutí) a zubní kaz  je jednou z nejčastějších bakteriálních infekcí?

S námi tomu můžete jednoduše předcházet. Správná technika čištění a tzv. flossing (používání zubní nitě) je základem péče o dutinu ústní.

DUO SMILE tipy:

Roztok na bázi soli - přírodní alternativa ústních vod:

Smíchejte jednu čajovou lžíci soli se 125 ml skoro vřící vody (ideálně filtrované - bez fluoru a chlóru). Horká voda aktivuje a rozpustí sůl. Můžete přidat kapku éterického oleje a protřepejte, ale nemíchjte! Rázem máte připravenou skvělou přírodní ústní vodu. Nechte vychladnout a po použití zubní pásky a vyčištění zubů kloktejte 30 vteřin a vyplivněte.

Pokud máte závaznější zánět, opakujte 2-3x denně nebo až každou hodinu.

Proč slaná voda?

Zvyšuje pH našich úst, mění ho na "zásadité", což se nelíbí "kyselým" bakteriím, které tak z úst mizí. Výplachy slanou vodou jsou vhodné nejenom při potížích s krvácením dásní, ale jsou prospěšné i jako prevence. Vyplachovat touto vodou můžete i při bolestech v krku, problémech s afty nebo po chirurgických zubních zákrocích- vytržení zubů moudrosti či po implantacích.

Zkrátka platí dvojnásob české přísloví "Sůl nad zlato"!

Chcete se dovědět více? Kontaktujte naši kliniku DUO SMILE a objednejte se na konzultaci, rádi vám poradíme a pomůžeme.