Vlasová analýza - testy těžkých kovů a minerálů z vlasů

20.01.2021

Chtěli byste se dozvědět více o obsahu minerálů a těžkých kovů ve Vašem těle? Nabízíme jednu z možností a tou je jednoduchý screeningový test, který Vám naměří hodnoty přímo z Vašich vlasů. Díky spolupráci s laboratoří v USA děláme tuto analýzu i u nás v DUO SMILE. 

O co vlastně jde?

Do našeho těla se dostává spousta těžkých kovů. Počínaje amalgámovými výplněmi, přes ryby (tuňák a další), léky (například diuretika) až po znečištěnou vodu. Děti mohou kovy do těla získat placentou či mateřským mlékem přímo od matky. Detekce kovů je možná z krve či právě z vlasů, u nichž jsou hodnoty cca 300 x vyšší. 

Proč by nás měl zajímat obsah těžkých kovů v našem těle? 

Kovy totiž mohou ovlivňovat naše zdraví. Dochází například k poškození produkce energie ve všech buňkách těla díky inhibici enzymů (ATPáza), dále mohou kovy ovlivňovat nervový systém - a to jak senzorický, tak motorický. Může tedy docházet k paresteziím (pocit brnění či pálení), bolestem končetin, poruchám zraku, sluchu apod. Motoricky například ke změnám chůze, slabosti, padání, třesu a dalším. Těžké kovy mohou také poškodit funkci ledvin či funkci štítné žlázy.

Pokud víme, že máme v těle vyšší obsah těžkých kovů, můžeme podniknout kroky k jejich odstranění. Tedy detoxikaci těla. 

Jak test probíhá?

Jedná se o screeningový test, který změří obsah minerálů Vašich vlasů. Testy určí neinvazivní, ale velmi přesnou metodou hladinu 20 minerálů a toxických kovů. Vlasy, stejně jako všechny ostatní tkáně těla, obsahují minerály, které se ukládají s růstem vlasů. I když jsou vlasy "mrtvé", minerály v nich zůstávají, protože vlasy stále rostou. Vzorek ustřižených vlasů (blízko pokožky hlavy) tak poskytuje informace o aktivitě minerálů ve vlasech, ke které došlo za poslední tři až čtyři měsíce, v závislosti na rychlosti růstu vlasů.

Laboratoř používá ty nejmodernější přístroje a vlasy jako jedna ze 2 laboratoří nemyje, čímž by mohlo dojít k nepřesným výsledkům.  Specifická metoda (podle zakladatele) je velmi unikátní. Kromě metabolických údajů můžete obdržet také individuální výživový plán a základní dietní doporučení pro vylepšení stavu. Report obsahuje také informace ke správné přípravě jídla, změně stravovacích návyků a další.

Pokud se chcete dozvědět více informací k vlasové analýze, napište nám na email info@duosmile.cz a my Vás objednáme na konzultaci.