DUO SMILE Dentální Spa - proč a jak?

14.10.2019

HÝČKEJTE SE ZUBNÍ PÉČÍ ( dentální hygiena jinak )

Péče o TĚLO, DUŠI, i MYSL aneb MÁME KRÁSNÉ VÝSLEDKY - přečtěte si příběhy našich klientů.

Příjemné místo, které vnímáte všemi smysly. Cítíte, vidíte, slyšíte... odpočíváte, je vám při tom dobře a tím přispíváte vlastnímu zdraví, předcházíte nemoci, budujete imunitu. Zní to jako pohádka? DUO SMILE celostní zubní péče na Pekařské ulici v Brně otevírá "SPÁčko"- první zubní preventivní/ relaxační centrum ve SPA stylu v České republice, kde to vůbec nevypadá jako v zubní ordinaci, přitom však vaše dutina ústní, potažmo celé vaše tělo i mysl se tam mají jako v bavlnce. Proč jsme se rozhodly zprovoznit DUO SMILE dentální SPA? O co jde a pro koho je vhodné?

Náš příběh začal v Šumperku. Pocházíme z doktorské rodiny. Náš tatínek i dědeček byli lékaři (gynekologové), a tak jsme pořád viděly bílé pláště a hrály si na doktory. Líbilo se nám, jak pomáhají druhým lidem a mění tak jejich životy. K zubnímu lékařství nás ale přivedlo vícero životních situací:

Před revolucí jsme se školou chodily na preventivní zubní prohlídky, kdy celá třída byla nahnaná na polikliniku a tam jsme jeden po druhém zalézali do ordinace za paní zubařkou. Většina dětí dostala ( během 2 minut! ) pochvalu, pár "smolných" dětí se zaseklo a zpátky do čekárny se vracely s brekem. My jsme pochvalu dostaly taky, ale od našich 6 let, kdy se nám prořezaly první stálé zuby, jsme měly na zubech drobné, bílé skvrnky. Ať jsme pucovaly, jak jsme pucovaly, nechtěly zmizet. Pátraly jsme, proč tam jsou, ale nikdo, ani naše paní doktorka, nám to nedokázal vysvětlit ( dnes už víme, že to bylo kvůli vyššímu přísunu fluoridu ).

Převratná změna v 10-ti letech

Zásadní zlom přišel, když nám bylo 10 let a my jsme přestoupily k jiné paní zubařce. Ta jedné z nás našla dva, druhé tři mezizubní kazy, a prozradila nám revoluční věc - tajemství "zdravého úsměvu na celý život", které my teď "odtajňujeme" kamarádům, známým, rodině, našim DUO SMILE hostům a všem, kdo naslouchají.

Je to péče o mezizubní prostory, a tedy používání mezizubní nitě. To byl pro nás aha! moment, od kterého uplynulo skoro 30 let a my od té doby nemáme žádné nové zubní výplně ani problémy s dásněmi.

Především tyto naše zážitky a zkušenosti se odráží v DUO SMILE dentálním SPA - chceme klientům předávat to, co nás naučil život. To, co jsme si samy ověřily, víme, že to funguje a že to zvládne každý. Chceme šířit osvětu, prevenci a to, co jsme se dozvěděly - jak při studiu všeobecné medicíny, tak zubařiny a potom při praxi na Novém Zélandu a v Londýně.

Chceme pokračovat v práci, kde vidíme výsledky, pomáhat lidem od bolesti a hlavně jí předcházet, pozorovat, jak se rozzáří, jak jsou spokojení, jak se jim zlepší celkové zdraví a jak jsou za to vděční.

Vždycky jsme si přály mít vlastní kliniku a náš dědeček se o to v Šumperku pokoušel ( ale doba mu nepřála ), tak to máme asi po něm a tím, že kromě zubní ordinace máme i SPA si plníme sen a tak trochu i ten jeho.

Kombinace PREVENCE & RELAXACE

Zubní hygiena jako základní kámen prevence a příjemný zážitek

V DUO SMILE zubním SPA klademe důraz na zubní hygienu jako prevenci toho, aby nikdo neměl problémy s dutinou ústní. Ta je totiž vstupem do dýchacího a trávicího ústrojí a veškerý zánět, který začíná zarudnutím dásní, jejich krvácením nebo otokem je chronický zánět, jenž se může naplno projevit až po pěti, deseti, patnácti letech a to třeba i v jiných částech těla! Zubní prevence je základem toho, že nebudeme mít bolesti, kazy, záněty, chronická onemocnění dutiny ústní a jiných orgánů. Protože všechno v našem těle je propojené a dutina ústní zrcadlí naše celkové zdraví. Nám se to v DUO SMILE celostní dentální péči prokazuje prakticky denně, kdy k nám klienti po pravidelné zubní prevenci chodí zdraví a spokojení. Obecně všichni víme, jak se starat o vlasy, kůži, nehty, záda... auto! o tom se mluví a píše běžně. Chodíme na kosmetiky, masáže, rehabilitace, ke kadeřníkovi... na servis si nedovolíme nepřijít, ale informace týkající se našich zubů a dutiny ústní, těch už je méně. Málokdo si uvědomuje, jak důležité je minimálně 2x za rok přijít na dentální hygienu a tím "pracovat" na prevenci.

Zároveň je cílem našeho "SPÁčka" ušetřit lidem čas i peníze za zubní náhrady- plomby, implantáty a proměnit zubní hygienu v příjemný zážitek. Lidé obecně zubní hygienu nemají rádi. Bojí se, přijde jim to drahé, ptají se proč, nechtějí ošetření absolvovat. My se snažíme tento "mindset" převrátit. Hosté DUO SMILE si zubní hygienu užívají, odpočívají při ní, těší se na ni, a stává se oblíbenou činností jejich života.

Jak to děláme?

V našem SPA hrají zásadní roli tyto tři "nástroje":

1. relaxační sluchátka- moderní technologie, kterou v naší ordinaci používáme druhým rokem. Sluchátka fungují na bázi theta vln. V jakékoli části dne v mozku kmitají vlny. Když spíme, mluvíme, soustředíme se či relaxujeme, nastávají různé fáze mozkových vln. A tato sluchátka navozují takové vlny, které máme v předspánkovém stavu (tak zvaná theta fáze).

V této fázi je nejlepší regenerace na molekulární úrovni, buňky se hojí nejlépe, tělo reparuje, člověk v podstatě medituje. Pozorujeme na našich pacientech úžasné výsledky, regenerace je po použití sluchátek mnohem rychlejší. V Americe tato technologie funguje už skoro deset let a pomáhá v mnoha nejen lékařských oborech. Obecně ji používají například vrcholoví sportovci (hokejisté Chicago Blackhawks ji začlenili do přípravy na Stanley Cup a ten pak vyhráli 2x po sobě) nebo lidé, kteří často cestují - 20 minut se sluchátky, kde hraje speciální relaxační hudba, nahradí 2 hodiny hlubokého spánku.

2. hudba- do sluchátek pouštíme hudbu takové frekvence, která léčí, zklidňuje, působí pozitivně na mozek, její vibrace naše tělo dostávají do regeneračního módu, zlepšují energii, pozitivní myšlení, pozornost.

3. aromaterapie- od mala jsme měly rády bylinky a přírodní medicínu, ve SPA kombinujeme bylinky a esenciální oleje, abychom využily léčebně účinky rostlin, bylin čímž dodáváme klientům pozitivní energii, a samozřejmě, aby to u nás nádherně vonělo :-).

Tímto komplexním způsobem chceme dát "stopku" tomu, aby lidé zbytečně utráceli za zubní výplně, korunky, zubní implantáty, aby se nebáli, že je chytne zub zrovna, když si budou užívat na dovolené, aby neměli systémová onemocnění a v neposlední řadě, aby neztráceli čas chozením k zubaři mimo preventivní účely.

Cítíme odpovědnost za všechny a chceme se podělit o to, co víme. Vnímáme jako svoje poslání, aby naši klienti měli kontinuální preventivní péči, kterou si budou užívat. V DUO SMILE dentalním SPA zregeneruje Vaše duše, tělo i mysl, je to vlastně něco jako zubní jóga :-).