Kvalitní spánek

Poruchy spánku

A jak se jich zbavit

Kvalitní spánek a pravidelný odpočinek je jednou z nejdůležitějších věcí. Od spánku se odvíjí naše nálada, zdraví i psychická pohoda a další. 

Špatně spíte a často se budíte? Netrápí Vás náhodou jedna z následujících věcí? 

Spánková apnoe

Spánková apnoe je porucha spánku charakterizovaná přerušením dýchání během spánku.

Bruxism

Trpíte bolestmi hlavy/ migrénami, bolestmi zad či krční oblasti nebo bolestí čelistí, cítíte se unavení po probuzení? Může to být způsobeno broušením/ zatínáním zubů, zubaři to nazývají bruxismus. Řešení Vašeho problému může být jednoduché - stačí si pořídit průhledný chránič zubů. Neváhejte se zeptat v naší ordinaci.

Chrápání

Klidnější spánek bez zbytečného přerušování může být i Vaše budoucnost. Trápí Vás nebo Vašeho partnera chrápání stejně jako 34 % dospělé populace? Máme pro Vás jednoduché a diskrétní řešení. 

Co způsobuje chrápání?

Nejčastěji je chrápání způsobeno špatným svalovým napětím jazyka a krku. To způsobí, že jazyk malinko "spadne" dozadu v krku, což má za následek omezený tok vzduchu a vibrace měkkých tkání. Chrápání je tedy mechanický proces, který lze mechanicky potlačit. Zde začíná fungovat zubní terapie.

Noste SnoreGuard pro klidný výživný spánek.

Skládá se z jedné průhledné dlahy pro horní čelist a jedné pro dolní čelist. Dolní čelist je držena v poloze, která působí proti zúžení dýchacích cest. Je to pohodlný a zároveň účinný chránič. Neváhejte se zeptat v naší ordinaci, rády pomůžeme.